Šestošolci so “kuhali”

PRAKTIČNE URE GOSPODINJSTVA

V torek, 23. 4., so šestošolci imeli priložnost v praksi preizkusiti svoje znanje in veščine pri urah gospodinjstva. Zgodnje popoldne so preživeli aktivno vpleteni v pripravo celotnega obroka.

Kakšen je bil dan, pa je zapisala Kristina Zamernik:

V torek smo se po končanem pouku odpravili na vas, v gostilno P’r Lampi. Tam so nam prijazni gostinci najprej razkazali kuhinjo in jedilnico, kjer smo imeli kasneje pozno kosilo. Kosilo smo si pripravili sami. Pripravili smo si glavni obrok, sladico in napitek. Glavni obrok je bil čisto po našem okusu, pica. To smo naredili sami. Zgnetli smo testo, ga pustili dvakrat vzhajat in nato male hlebčke oblikovat v krog ter poljubno obložili. Obložili pa smo si jo poljubno z živili (mezga, sirom, šunko, papriko, koruzo, tuno), ki smo jih pripravil, med tem ko je testo vzhajalo. Nato pa smo narezali veliko sadja, zmešali vanilijevo kremo in si naredili sladico. Pripravljene pečene skodelice iz testa, smo napolnili z vanilijevo kremo in jih posuli z mešanim svežim sadjem, ki smo ga narezali (kivi, jagode, grozdje).  Pripravili smo tudi pogrinjke in napitek za katerega smo oželi veliko limon ter pripravili limonado. Težko smo čakali, da bodo pice pečene in, še sreča, bile so zelo hitro. Sami smo si postregli, pojedli okusno pripravljene jedi, poklepetali o našem delu in se s polnimi želodčki ter novimi izkušnjami počasi odpravili.   >>>slike so v galeriji<<<

Šestošolci in učiteljica Nika Petek

(Skupno 96 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.