LUČE – ZAJČKI

Še nekaj slikic naših dejavnosti v okviru projekta Zdravje v vrtcu.

Zajčki smo se v jesenskih dnevih posvečali temam o zdravem načinu življenja. Spoznavali smo različne okuse sadja in zelenjave, ki smo jih sami rezali. Naredili smo si sadno solato in skuhali zelenjavno juho. Igrali smo se pravljico Repa velikanka. Obiskala nas je zobna Polona in nas učila pravilno čistiti zobe. Zelo radi smo se igrali zdravnika.

ZDRAV NAČIN ŽIVLJENJA

Tudi zajčki skrbimo za zdravo prehrano. Surova zelenjava nam sicer ni bila tako zelo všeč, boljša pa je bila juha, ki se iz buče skuha.

KUHALI SMO

V jesenskih mesecih (september in oktober) smo uganjali Pikine norčije, sodelovali v projektu Dediščina gre v šole in vrtce, obiskala nas je tudi Tetka Jesen, ki je k sodelovanju povabila tudi stare starše (projekt Simbioza giba) in nas pošteno razgibala. Pripravili smo tržnico, kjer so otroci lahko kupovali sadje, kostanj, pomfri in jabolčnik.​

Tadeja Robnik

Objavljeno v VRTEC | Pusti Komentar | Uredi