Izmenjevalnica otroških knjig in igrač

 

V tednu od 22. do 26. aprila obeležujemo kar dva pomembna dneva, 22. april – Dan Zemlje in 23. april – Svetovni dan knjige. Na naši šoli ju bomo obeležili z izmenjevalnico rabljenih otroških in mladinskih knjig ter igrač. V tednu od 22. do 26. aprila bodo lahko učenci, ki bodo želeli, v šolo prinesli knjige in igrače, ki so še vedno v dobrem stanju in bi jih želeli podariti sovrstnikom. Prevzeli jih bodo starejši učenci in mentorji ter jih pregledali. Zbiranje bo potekalo od torka do četrtka. V petek si bodo lahko učenci izbrali druge knjige ali igrače, ki sicer niso nove, a so še vedno uporabne. Tako bomo preprečili nastajanje odpadkov in poskrbeli za našo Zemljo, hkrati pa z izmenjanimi knjigami širili znanje in besedni zaklad.

Ker bomo izmenjevalnico izvedli prvič, jo bomo količinsko nekoliko omejili. Vsak učenec lahko prinese do pet rabljenih knjig in do pet igrač. Prav toliko jih lahko v izmenjevalnici tudi vzame. Knjige in igrače naj bodo dobro ohranjene ter primerne za osnovnošolce.

Za Vaše sodelovanje se Vam lepo zahvaljujemo.

Tim Zdrave šole

(Skupno 149 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.