Zimovanje na koči na Loki

Mladi planinci smo preživeli čudovit vikend na Koči na Loki. V petek popoldan smo se iz Luč peljali do kmetije Radušnik, nato pa smo se z nahrbtniki podali proti Loki. Po prihodu na kočo nas je čakala okusna večerja, nato pa smo imeli zabavni spoznavni večer – krst novih članov, igre in petje. Soboto smo preživeli zelo poučno. Dopoldan smo imeli planinsko šolo (prva pomoč, oprema, nevarnosti, prehrana), popoldan pa sta nas obiskala člana Gorske reševalne službe. Pokazala sta nam obvezno opremo vsakega planinca in opremo, ki jo uporabljajo pri reševanju  ponesrečencev izpod plazu. Podali smo se do planine Javorje, sami pa smo si naredili sladico – kokosove kroglice. Sončno nedeljo smo izkoristili za lopatkanje in izdelovanje snežnih skulptur. Polni novih dogodivščin smo se v popoldanskih urah podali nazaj do kmetije Radušnik.    <<< več slik v galeriji >>>  in na fb strani

Špela Kumer, mentorica planinskega krožka

(Skupno 73 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.