Sedmošolci v Potočki zijalki

V torek, 3.11.2015 smo imeli učenci 7a. in 7b. razreda naravoslovni dan. Obiskali smo Potočko zijalko v Podolševi. Iz Luč smo odšli z avtobusom ob osmi uri. Peljali smo se do kmetije Rogar, od tam naprej pa smo šli peš. Hodili smo več kot eno uro. Ko smo prispeli do Potočke zijalke, smo najprej pregledali obvezno opremo. S sabo smo morali imeti svetilko, vrečIMAG0520ko in pripomoček za kopanje. Potem smo odšli v jamo in začeli kopati. V jami je bilo zelo hladno in blatno, zato smo morali biti primerno oblečeni in obuti. Ko smo prišli iz jame, smo pregledali, kaj smo izkopali. Našli smo veliko kosti in zob jamskih medvedov. Potem smo opazovali gore, rastlinstvo in živalstvo, naredili poizkus, kako kislina reagira z apnencem…

Potem smo se počasi odpravili proti Rogarju, kjer nas je že čakal avtobus. V šolo smo se vrnili okrog 14. ure. Bilo je zelo zanimivo in poučno. Imeli smo se lepo, tudi zaradi čudovitega sončnega vremena in lepih jesenskih barv.                                                                                                                                                                                                    Aljaž Pančur 7.b

(Skupno 11 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v DOGODKI, NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.