Prvošolci v hotelu

V sredo, 18. 4. 2018, smo učenci 1., 2. in 3. razreda POŠ Solčava imeli naravoslovni dan. Povabljeni smo bili v hotel Plesnik v Logarski dolini. Ob prihodu nas je pred hotelom pričakala gospa Nina, ki nas je spremila do sobe, kjer smo se udobno namestili, pridružili pa so se nam zaposleni hotela. Gospa Nina je predstavila delo vsakega zaposlenega, nato pa nas je povabila v kuhinjo, kjer smo se sami preizkusili v vlogi kuharjev. Pripravili smo sendviče. Sledilo je spoznavanje dela, ki ga opravlja natakar. Najprej smo vsak zase oblikovali pogrinjek, nato pa smo, pod budnim očesom natakarja, pripravili čisto posebno limonado. Ker smo bili že lačni, je sledil zajtrk. Po zajtrku so sledile delavnice. Zaposleni so nas pospremili na svoje delovno mesto, ga nam predstavili, nato pa smo se lahko tudi sami preizkusili kot sobarice, receptor in maser v wellnessu. Ob hotelskem bazenu smo, ob pogledu na naše lepe gore, imeli še jogo, ki nam je vsem dobro dela. Delavnice so hitro minile in sledilo je sladkanje z domačim jagodnim sladoledom. Ker nam je tudi lepo vreme polepšalo naravoslovni dan, smo eno uro namenili igri, zabavi, športu in druženju. Nepozaben naravoslovni dan v hotelu Plesnik je čisto prehitro minil. Ostal nam bo v lepem spominu, za kar se še enkrat zahvaljujemo gospe Nini Plesnik ter celotnemu kolektivu hotela Plesnik.

Katja Naraločnik

(Skupno 153 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.