PLANINSKI POHOD TRAVNIK – SMREKOVEC

SKUPINSKA SLIKAVreme nam je v nedeljo, 11. 6. 2023 končno omogočilo izvedbo spomladanskega planinskega pohoda na Smrekovec. Pohoda se je udeležilo 6 mladih planincev iz Luč, 2 iz Solčave, v spremstvu mentorice in 3 članov Planinskega društva Luče. S kombijem smo se odpeljali do parkirišča Mali Travnik, od tam pa nas je čakala krajša hoja do Koče na Travniku. Sledil je kratek počitek, nato pa 1 uro in 15 minut hoje do našega prvega cilja Komna. Privoščili smo si daljši počitek in malico, nato pa pot nadaljevali naprej. Po 2 urah hoje smo osvojili vrh Smrekovca. Pot do vrha ni bila preveč zahtevna, na nekaterih mestih se je vzpenjala, drugje spuščala. Pot nas je vodila po travniku in gozdu, paziti pa smo morali na mokre korenine. Sledil je le še spust do Koče na Smrekovcu, kjer smo se okrepčali, si dobro odpočili, izpolnili planinske dnevnike, se malo poigrali in se s kombijem vrnili nazaj do Luč. Kljub oblačnemu vremenu, temnimi oblaki in rahlim dežjem na poti, so nas na cilju pogreli sončni žarki. Fotografije pohoda si lahko ogledate v galeriji.

Špela Kumer

(Skupno 132 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v DOGODKI, NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.