Otroci, mladostniki in uporaba zaslonov

Na Zdravniški zbornici so predstavili smernice za uporabo zaslonov pri otrocih in mladostnikih. Digitalne naprave so koristen pripomoček, vendar so z njimi povezane določene pasti in nevarnosti. Posebej pazljivi in pozorni moramo biti pri uporabi naprav pri otrocih, saj lahko prekomerna uporaba privede do težav (zdravstvenih, psihičnih) in do zasvojenosti. V praksi je opaziti zaskrbljujoč trend, saj v ambulante prihajajo starši z otroki, starimi dve in in tri leta, pri katerih so vidna odstopanja v razvoju. Opaziti je, da so zelo nemirni, imajo kratkotrajno pozornost, begajo, imajo primanjkljaje na področju komunikacije in socializacije ter redkeje vzpostavljajo očesni stik. Tukaj si lahko preberete, kaj staršem glede uporabe priporočajo strokovnjaki.
Polona Škrubej, šolska svetovalna delavka

(Skupno 49 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.