Obvestilo

Po Odloku  o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb za nalezljivo boleznijo covid-19 (UR RS št.22/22 z dne 19. 2. 2022) se na področju vzgoje in izobraževanja opušča ugotavljanje izpolnjevanja pogoja PCT in UKINJA se samotestiranje za učence in zaposlene.

V veljavi še ostajajo higienski ukrepi (razkuževanje in umivanje rok, razkuževanje in zračenje prostorov), ohranjanje varnostne razdalje ter uporaba zaščitnih mask tipa II, IIR, FFP2 ali FFP3. Zaščitnih mask ni potrebno uporabljati otrokom do izpolnjenega 6 leta, učencem pri pouku ŠPO, zaposlenim v vrtcu ter osebam, ki izvajajo športno vadbo.

Vsi zunanji obiskovalci morajo upoštevati ukrepe – uporaba kirurške ali FFP2 zaščitne maske, razkuževanje, ohranjanje razdalje ter spoštovati protokole Hišnega reda v šoli in vrtcu.

Andreja Urh
RAVNATELJICA