MEDOBČINSKI OTROŠKI PARLAMENT

V četrtek, 24. 2. 2023, je v Domu kulture Nazarje potekal medobčinski otroški parlament, kjer so osnovnošolci iz zgornjesavinjskih šol debatirali o izbrani temi. Našo šolo je zastopalo 8 učencev iz 7., 8. in 9. razreda. Letošnja tema je bila ”DUŠEVNO ZDRAVJE OTROK IN MLADOSTNIKOV”. Učenci so se najprej razdelili v 4 skupine, v sklopu katerih so debatirali o tem, kaj sploh je duševno zdravje in kako nanj vpliva okolje, o virih moči ter o spremembah za krepitev lastnega razvoja. Vsaka skupina je temeljne ugotovitve in predloge zapisala na plakat in izvolila dva predstavnika, ki sta temo predstavila na plenarni diskusiji in se bosta udeležila regijskega parlamenta v mesecu marcu. Učenci naše šole so se v debati odlično odrezali, za uvrstitev na regijski parlament pa je eni izmed učenk zmanjkal samo en glas.

Polona Škrubej
šolska svetovalna delavka

(Skupno 82 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.