TEDEN KULTURNE DEDIŠČINE

IMG_3867V času od 23. septembra do 7. oktobra je potekal teden kulturne dediščine. Letošnji temi »REDKA IN DRAGOCENA ZNANJA, SPRETNOSTI IN POKLICI« smo dali naslov »PLETEM KOŠEK, PREDEM VOLNO IN SE VESELIM«. V torek, 3. 10. 2023, smo v šolo povabili upokojence, ki so z nami delili svoja znanja in spretnosti, ki počasi izginjajo, a so naša dediščina, ki jo moramo ohranjati. Nasmejani predici sta nam pokazali, kako je včasih s pomočjo kolovrata nastal klobčič volne, prijazna perica je na roke v škafu prala obleko, spretne »štikarce« so nas naučile kako si z vezenino polepšati kos blaga, gospodje pa so prikazali kako so si včasih »klepali« kose in kosili ter kako lahko iz vej sam izdelaš čisto pravi koš. Teh nekaj ur je na šolskem igrišču potekalo kot stara tradicionalna prireditev »Od štanta do štanta«. Učenci so z veseljem sodelovali, klepetali z upokojenci in se preizkusili v vseh spretnostih, izdelki ter fotografije z dogodka pa krasijo šolsko razstavo.

Katja Naraločnik

(Skupno 179 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v DOGODKI, NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.