Rinčke talam, pa noben´mu jih ne dam

V času od 28. septembra do 12. oktobra je potekal teden kulturne dediščine v okviru evropske kulturne dediščine. Po vsej Sloveniji so se odvijali dogodki – letos na temo DEDIŠČINA#UMETNOST#RAZVEDRILO. Učenci OŠ Blaža Arniča Luče, podružnice Solčava in otroci iz vrtca so v teh dneh spoznavali stare ljudske pesmi, otroške plese in igre, ki so se jih igrali naši predniki. Izdelali so tudi igrače, ki si jih lahko ogledate na razstavi v avli OŠ. V vrtcu so izdelali vrtavke, punčke in igro Človek ne jezi se. Četrtošolci so izdelovali punčke iz cunj, petošolci loke in punčke iz krep papirja, šestošolci so naredili frače, sedmošolci pa pretikance. Devetošolci so se zabavali ob poslušanju in petju ljudskih pesmi ter iger ob njih. V Solčavi so izdelali punčke iz lesa in volne.  Projekt smo zaključili v petek, 11. oktobra 2019, s prireditvijo ob Juvanovi hiši.    >>>slike so v galeriji<<<

(Skupno 213 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.