Prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku

V petek, 29. 1. 2016, se je na šoli odvijala prava glasbena matineja. Na prireditvi, ki jo v dneh okrog slovenskega kulturnega praznika že tradicionalno pripravljamo v sodelovanju z glasbeno šolo Nazarje, se je predstavilo kar 24 od 32 učencev, ki obiskujejo glasbeno šolo v Nazarjah. Tako smo lahko prisluhnili zvokom klavirja, kitare, citer, harmonike, klarineta, violine in saksofona.  Mladi glasbeniki so nas s svojimi nastopi zelo navdušili. Veliko truda in vaje je potrebno, da lahko zvabijo tako ubrane zvoke iz svojih glasbil. Seveda gre velika zahvala tudi njihovim mentorjem – učiteljem glasbene šole Nazarje, ki so učence pripravili na nastop. Seveda ni manjkala Zdravljica, ki jo je odpel otroški pevski zbor. Glasbeni program smo obogatili s Prešernovimi verzi, z zabavnim skečem o Prešernu ter z njegovo  Železno cesto, ki sta jo odlično odpela učenca Ana in Aljaž. Pozabili nismo niti na skladatelja Blaža Arniča, po katerem nosi ime naša šola, saj ravno v teh dneh mineva 115 let od njegovega rojstva. Strinjali smo se, da bi bil, če bi še živel, nadvse navdušen nad kulturnim dopoldnevom.

(Skupno 83 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v NOVICE, OBVESTILA. Zaznamek za trajno povezavo.