Prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku

V petek, 29. 1. 2016, se je na šoli odvijala prava glasbena matineja. Na prireditvi, ki jo v dneh okrog slovenskega kulturnega praznika že tradicionalno pripravljamo v sodelovanju z glasbeno šolo Nazarje, se je predstavilo kar 24 od 32 učencev, ki obiskujejo glasbeno šolo v Nazarjah. Tako smo lahko prisluhnili zvokom klavirja, kitare, citer, harmonike, klarineta, violine in saksofona.  Mladi glasbeniki so nas s svojimi nastopi zelo navdušili. Veliko truda in vaje je potrebno, da lahko zvabijo tako ubrane zvoke iz svojih glasbil. Seveda gre velika zahvala tudi njihovim mentorjem – učiteljem glasbene šole Nazarje, ki so učence pripravili na nastop. Seveda ni manjkala Zdravljica, ki jo je odpel otroški pevski zbor. Glasbeni program smo obogatili s Prešernovimi verzi, z zabavnim skečem o Prešernu ter z njegovo  Železno cesto, ki sta jo odlično odpela učenca Ana in Aljaž. Pozabili nismo niti na skladatelja Blaža Arniča, po katerem nosi ime naša šola, saj ravno v teh dneh mineva 115 let od njegovega rojstva. Strinjali smo se, da bi bil, če bi še živel, nadvse navdušen nad kulturnim dopoldnevom.

Ta vnos je bil objavljen v NOVICE, OBVESTILA. Zaznamek za trajno povezavo.