Dediščina okoli nas

Kaj je lepšega za učence kot zapustiti šolske klopi in se napotiti raziskovat preteklost?

V sklopu projekta Dnevi evropske kulturne dediščine in Teden kulturne dediščine so se učencidediscina1 naše šole podali v preteklost naših prednikov in spoznavali ter raziskovali stare predmete, arhitekturne drobce domačega kraja ter življenje in delo skladatelja Blaža Arniča. Učitelji mentorji so jih hkrati spodbujali k zanimanju in vrednosti za ohranjanje in varovanje domače dediščine. Učenci so ustvarjali tudi v delavnicah in nastala je bogata razstava izdelkov, ki je odgrinjala žlahtnost dediščine domačega kraja.

Teden kulturne dediščine smo zaokrožili s prireditvijo, ki se je odvijala 7. oktobra 2016 pred Juvanovo hišo. Poleg razstave so si obiskovalci, med katerimi sta bila tudi Blaženka in Lovrenc Arnič, ogledali kratek skeč o dogodkih iz Arničevega življenja, prisluhnili šolskemu sekstetu, ki je zapel pdediscina2esem Skriti cvet Mlačnikovega Tona, glasovi MPZ OŠ Blaža Arniča Luče pa so odzvanjali Arničev Prvi april. S petjem in plesom so se predstavile najmlajše peričice iz vrtca, pa tudi tiste »ta velike«, ki že vedo, kako se tej stvari streže. Po prireditvi so si obiskovalci in učenci z učitelji v »štibelcu« ogledali kratek film o Blažu Arniču, ki so ga devetošolci z gospodom Rajkom Rudnikom posneli na Arničevi domačiji.

Pomembno je, da vsak po svojih zmožnostih ohranja in plemeniti kulturno dediščino.

Karmen Oset

(Skupno 160 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v DOGODKI. Zaznamek za trajno povezavo.