Besedičica

V torek, 3. 12. 2019, se je v Galeriji Mozirje odvijalo že 16. srečanje mladih literatov Zgornje Savinjske doline,  ki ga vsako leto prireja Javni sklad RS za kulturne dejavnosti – območna izpostava Mozirje v sodelovanju z osnovnimi šolami. Svojo kreativnost pisanja umetnostne besede so učenci naše šole izrazili v obliki proznih besedil, predvsem duhovitih in domišljijskih zgodb ter pravljic.

Tokratna gostja in strokovna spremljevalka literarnega natečaja je bila mladinska pisateljica, kritičarka in urednica Gaja Kos, ki je prebrala vsa dela, ob koncu prireditve pa v krajšem intervjuju podala in utemeljila oceno besedil, ki so še posebej izstopala.

Našo šolo so s prispevki zastopali Tinkara Čopič, Jurij Gliha, Ana Kočnar, Neža Slapnik in Ajda Kopušar. Za ustvarjalno delo je bila po oceni strokovne ocenjevalke nagrajena Ana Kočnar. Učenci so bili nad sodelovanjem in izvedbo srečanja zelo navdušeni.

Karmen Oset