DEJAVNOSTI

MESEČNA KNJIŽNA UGANKA

V šolski knjižnici se marsikaj dogaja.

Opogumi se in sodeluj tudi ti!

Nagrajenci:

December: Ajda Štiglic (1. r), Nina Jericjo (5. r) in Maja Vavdi (8. r)
November: Marcel Zamernik(2. r) in Nina Vavdi (8. r)
Oktober: Nina Jericjo (5. r) in Maruša Strmčnik (9. r)
September: Zala Žibovt (1. r) in Karin Gradišnik (7. r)

Vsak mesec ste učenci lepo vabljeni k reševanju nagradne knjižne uganke. Uganka se navezuje na leposlovna in poučna dela, postavitev knjižnega gradiva v knjižnici, na pomembne obletnice in spominske dneve.

BRANJE STAREJŠIH UČENCEV MLAJŠIM

Če le bralkam (osmošolkam Maji, Meti in Piji) dopušča čas, ob četrtkih pred poukom v knjižnici berejo mlajšim učencem.

MEDNARODNI MESEC ŠOLSKIH KNJIŽNIC 2018

Meseca oktobra obeležujemo MEDNARODNI MESEC ŠOLSKIH KNJIŽNIC. Letos je potekalo pod geslom ZAKAJ IMAM RAD/A ŠOLSKO KNJIŽNICO.

Geslo opozarja na pomen šolskih knjižnic, saj so šolske knjižnice nujno potrebne pri razvoju posameznikovega kritičnega mišljenja, pri razvoju bralne in drugih pismenosti posameznika, imajo povezovalni pomen in spodbujajo k strpnosti ter pomenu znanja za življenje.

NEKAJ UTRINKOV Z NAŠIH DEJAVNOSTI

Knjižna čajanka

Rad/a imam šolsko knjižnico  (natečaj)          Moja NAJ – KNJIGA

PRVOŠOLCI PRVIČ V KNJIŽNICI

17. septembra 2018, na dan zlatih knjig in začetku bralne sezone, so šolsko knjižnico prvič obiskali učenci 1. razreda z učiteljico Evo Bele. V trajno last so dobili slikanico Kotiček na koncu sveta (pisateljice Anje Štefan in ilustratorke Marjance Jemec Božič), ki jo podarja Javna agencija za knjigo in sponzorji.

Z učenci smo se pogovarjali o pravilih obnašanja v knjižnici in o ravnanju s knjigami. Upam, da smo s prvošolci pridobili redne bralce in zveste obiskovalce šolske knjižnice.