Začetek pouka

3. september 2018 je dan, ko pričenjamo šolsko leto 2018/19. OŠ Blaža Arniča Luče bo skupaj s podružnico v Solčavi obiskovalo 177 učencev, v vrtcu pa bo v Lučah in Solčavi 76 otrok. Verjamem, da je bil počitniški čas za vse učence prijeten in da ste si nabrali nove energije za uspešno delo. Tako osnovnošolci kot otroci iz vrtca verjetno že kar težko pričakujete vsakodnevna srečanja s sovrstniki pa tudi nova znanja ter dogodivščine. Začetek letošnjega šolskega leta kar se tiče šolskih obveznosti in kurikula v vrtcu ne prinaša večjih sprememb, na naši šoli pa bo začetek šolskega leta le nekoliko poseben. V teh dneh se je pričela gradnja nove športne dvorane. To pomeni,  da bo potrebno nekoliko prilagoditi izvajanje ur športa; dokler  bo vreme lepo in še toplo, bomo pouk športa izvajali na starem igrišču, v primeru slabega vremena pa v kulturni dvorani. Seveda bodo pogoji dela nekoliko okrnjeni, a pričakujemo, da bomo že v tem šolskem letu lahko telovadili v novi, moderni športni dvorani. Do zaključka gradnje pa bomo vsi skupaj pokazali nekaj strpnosti, optimizma in dobre volje, predvsem pa bi opozorila tudi na upoštevanje navodil glede gibanja okrog šole.

Naj bo šolsko leto za vse otroke, zaposlene in starše  uspešno ter zadovoljno in  naj teče v prijateljskem in sodelovalnem duhu.                                                                                                                                                                                                                                               Andreja Urh                                                                                                                                      RAVNATELJICA