DOGAJANJE V VRTCU – šolsko leto 2023 / 24

 • TETKA JESEN

  20231026_153327V četrtek, 26. oktobra 2023, je bilo v vrtcu prav posebno jesensko vzdušje. Obiskala nas je Tetka jesen. Vse štiri skupine vrtca smo pripravile praznovanje jeseni s starši. Otroci so si izdelali denarnice za »kupovanje« jesenskih dobrot na tržnici.

  Skupaj s starši smo se odpravili na krajši sprehod, kjer so nas čakala pisma in določene naloge. Pred tem smo več…


 • TEDEN KULTURNE DEDIŠČINE

  DSC_2472V času od 23. 9. do 7. 10. 2023 je potekal projekt Dnevi evropske kulturne dediščine z naslovom Redka in dragocena znanja, spretnosti in poklici. V našem vrtcu smo dodali še podnaslov »Stare lučke spretnosti«.

  Otrokom smo na njihov razumljiv način prikazali življenje nekoč, njihova znanja, poklice in spretnosti. Vsaka skupina je pridobila nekaj znanja, zanimivosti, ki so povezane s kulturno dediščino našega kraja. Spoznavali smo več…


DOGAJANJE V VRTCU – šolsk leto 2022 / 23

 • TETKA JESEN

  VRTEC-22-1238V sredo, 19. oktobra 2022 je bilo v vrtcu prav posebno vzdušje. Tudi letos smo vse štiri skupine pripravile praznovanje jeseni. Otroci so si izdelali denarnice za »kupovanje« na tržnici. Po glasbeno-gibalni dejavnosti se nam je na igrišču pridružila še »Tetka Jesen«, oblečena v jesenska oblačila, na hrbtu pa »koš« poln listja. …več


 • PROJEKT: Dediščina gre v šole in vrtce

  »LJUBEZEN NA VASI«

  20221007_100423Vse skupine vrtca (Luče in Solčava) smo tudi letos sodelovale pri Dnevih evropske kulturne dediščine – s sloganom (Vz)trajnostna dediščina, s podnaslovom naše šole in vrtca »Ljubezen na vasi«.
  Ker se zavedamo, da je kulturna dediščina del nas, smo otrokom …več


DOGAJANJE V VRTCU – šolsko leto 2021 / 22

 • DOGAJANJE V VRTCU

  PROJEKT: Dediščina gre v šole in vrtc

  »Dober tek – dobrote lučkih in solčavskih babic«

  20211004_092317Tudi letos smo se vse skupine vrtca pridružile učencem osnovne šole in sodelovale pri projektu, ki poteka v okviru evropske kulturne dediščine in je potekal od 24. september do 9. oktober 2021. Tema letošnjega tedna kulture je bila »Dober tek!«, projekt pa smo poimenovali Dobrote lučkih in solčavskih babic.

  V skupini Zajčki smo …več


(Skupno 335 obiskov, današnjih obiskov 1)