DEJAVNOSTI 2023/2024

MEDNARODNI DAN PISMENOSTI

20230908_095741Ob mednarodnem dnevu pismenosti, 8. septembra, ko se začne tudi Nacionalni mesec skupnega branja, so bili vsi učenci eno šolsko uro na zmenku s knjigo. Starejši učenci so brali mlajšim, učenci 2. triade pa so si za sovrstnika pri branju izbrali svojega sošolca.

Ob prevladi digitalne tehnologije zanimanje za branje pri mladih upada, zato jim ga želimo približati tudi s skupnim branjem. Dobra tehnika branja in bralne navade učencem olajšanje vsakodnevno življenje. V knjigah se skriva veliko znanja pa tudi čudovite zgodbe, le odkriti jih treba in se z  njimi na krilih domišljije podati na čudovito potovanje. Upam, da je čim več učencev ob skupnem branju začutilo lepoto in koristi le-tega.

Simona Funtek

(Skupno 7 obiskov, današnjih obiskov 1)