TEDEN PISANJA Z ROKO 2024

V tednu od 22. do 26. januarja je na šoli potekal teden pisanja z roko. Pogovarjali smo se, zakaj je pisanje z roko pomembno, zakaj je dobro, da pišemo z roko in se v tistem tednu še posebej trudili, da smo veliko pisali z roko. Izvedli smo različne aktivnosti, in sicer smo pisali:

• po snegu,
  • zgodbe v nadaljevanju, kjer je vsak učenec s svojo pisavo dodal del zgodbe,
  • pesmi, uganke in razmišljanja o sebi, prijateljih, družini,
  • lepe misli in z njimi okrasili vrata učilnic…

Pisali pa smo si tudi pisma. Na šoli smo imeli nabiralnik, kamor smo lahko vsi odlagali pisma in z njimi polepšali dan nekomu na šoli, dežurni učenec pa je nato pošto vsako jutro razdelil po razredih. Ker je pisanje pisemc poželo veliko navdušenja, smo se odločili, da šolsko pošto ohranimo. Izdelke, ki so nastali v tednu pisanja z roko, smo razstavili na prehodu šole, kjer prostor osvetli tudi sonce z lastnoročnimi podpisi vseh učencev in zaposlenih na OŠ Blaža Arniča Luče in POŠ Solčava.

Počasi, lepo počasi pisalo po papirju drsi, nam črke ustvarja in misli umiri.

Karmen Oset Žibret in Katja Naraločnik