Teden kulturne dediščine

Vljudno Vas vabimo na osrednjo prireditev ob zaključku projekta, ki bo v petek 29. 9. 2017 ob 11.30 na  jezu pri etnografskih hiškah 

POVODNI MOŽ IZ SAVINJE  

Živimo v predelu Slovenije, kjer ima reka Savinja velik pomen za ljudi in njihovo življenje danes, še bolj pa v preteklosti. Od izvira pod Okrešljem v Logarski dolini, preko številnih zaselkov in v družbi manjših potokov, ki se zlivajo vanjo, so nastale številne skrivnostne legende in zgodbe (Lintver v Jezeri, Ajdovska deklica velikanka, ki je v Savinji prala perilo). Ribe v reki dajejo danes skupaj  z vodnimi športi kraju Luče in Solčava turistično noto, v preteklosti pa so jih ženske kot bogat ulov v koših na hrbtu nosile vse do Ljubljane. Z učenci bomo raziskovali uporabo vode v preteklosti (Žagerski mlin, žage, ledenice, perišče …) in s pomenom, ki ga ima bistra Savinja danes.

(Skupno 69 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.