Teden kulturne dediščine

V tednu od 23. do 30. septembra je potekal teden kulturne dediščine v okviru dnevov evropske kulturne dediščine. Po vsej Sloveniji so se odvijali dogodki – letos na temo VODA – OD MITA DO ARHITEKTURE. Tudi učenci naše šole, Podružnične šole iz Solčave in otroci iz vrtca so sodelovali z različnimi aktivnostmi, kot že nekaj let poprej. Mlajši učenci in otroci iz vrtca so izdelovali mlinčke, ladjice, ribe, poslikavali kamne, prepevali pesmi o vodi in tudi zaplesali. Starejši so raziskovali uporabo vode v preteklosti – obiskali so več kot 250 let star Žagerski mlin in uporabo vodne energije danes – kjer so si ogledali hidroelektrarno v Strugah. Tam jih je pričakal tudi ribič, ki jim je predstavil ribištvo. V šoli smo o vseh naših dejavnostih pripravili tudi razstavo. Projekt smo zaključili s prireditvijo na jezu ob etnografskih hiškah, kjer so obiskovalci lahko videli,  koga vse lahko sreča ribič ob strugi Savinje, ko išče prostor za dober ulov.
(slike so v galeriji)

(Skupno 71 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.