Planinci na Polšaku

Vreme nam je v soboto, 1. 6.  končno omogočilo izvedbo spomladanskega planinskega izleta. Tokrat se je 11 mladih planincev iz Solčave in 16 iz Luč v spremstvu mentoric podalo na planino Polšak. Z avtobusom in kombijem smo se odpeljali do planine Ravne, od tam pa nas je čakala dobra ura hoje do našega cilja. Kljub temnim oblakom nad višjimi vrhovi smo vztrajali in bili kasneje nagrajeni s toplimi sončnimi žarki. Pot ni bila preveč zahtevna, vodila nas je po gozdu in se na nekaterih mestih rahlo vzpenjala, drugje spet rahlo spuščala. Vseeno smo morali paziti na skale in korenine, ki smo jih z lahkoto premagovali. Na planini Polšak je sledil glavni in najboljši del izleta – planinska malica. Dobro smo si odpočili, vestno izpolnili planinske dnevnike, se malo poigrali in čas je bil za odhod. Po isti poti smo se vrnili na planino Ravne, od tam pa v dolino, bogatejši za še eno planinsko izkušnjo. >>> slike so v galeriji<<<

Maja Brinovšek

(Skupno 147 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.