DEDIŠČINA OKOLI NAS – Ljubezen na vasi

DSC_1868 Bogastvo dediščine v kraju, kjer živimo, je neizmerno, zato se moramo truditi, da poskušamo za zanamce ohraniti tisto malo, kar še danes med nami živi in to dragocenost iztrgati času pozabe.Na OŠ Blaža Arniča Luče smo letos že osmo leto sodelovali v projektu Dnevi evropske kulturne dediščine, ki so mu dodali še dodaten pomen, in sicer VZTRAJNOSTNA DEDIŠČINA, saj lahko z našimi trajnostnimi dejanji pripomoremo k temu, da bo dediščina vztrajala tudi v prihodnje.V sklopu projekta smo raziskovali praznovanje, spomine, ki so našim prednikom bili in so še tako blizu, in to so tradicionalni običaji, povezani s poroko. Učenci so se srečali s podoknico, šrango, zdravičkami ter spoznali dve plesni igri, ki sta bili nekoč del vsake “ohceti”. Zaključek projekta smo obeležili v petek, 23. 9. 2022, pred Juvanovo hišo s kulturnim program, ki smo ga naslovili Ljubezen na vasi in z rastavo, ki so jo pripravili učenci z učiteljicami.
Zagotovo smo z delom prižgali lučko in obudili kanček življenja naših prednikov, pomembno pa je, da vsak po svojih zmožnostih ohranja in plemeniti kulturno dediščino.

Jožica Bezovnik

(Skupno 89 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v DOGODKI, PROJEKTI, ŠOLA. Zaznamek za trajno povezavo.