Jesenski planinski izlet

V soboto, 19. 10. 2019, smo se mladi planinci iz Luč in Solčave odpravili na prvi planinski izlet v tem šolskem letu. Tokrat se je 14 mladih planincev iz Luč in 12 iz Solčave v spremstvu mentoric podalo na Mrzlico. Najmlajše udeležence so spremljali starši, izleta pa se je udeležilo tudi 20 članov Planinskega društva Luče. Z avtobusom smo se peljali do Šmohorja, kjer smo se okrepčali in pripravili na pot. Pot nas je vodila po travniku, gozdni poti in cesti. Nato smo se razdelili v dve skupini – ena skupina se je do doma odpravila po zahtevnejši poti z dvema vzponoma, druga pa po malce lažji z enim vzponom. Na planinskem domu na Mrzlici smo se okrepčali s toplo planinsko malico in posladkali s slastnim zavitkom. Dobro smo si odpočili, izpolnili planinske dnevnike in se poigrali na zunanjih igralih. Sledil je planinski krst za vse, ki smo bili prvič na Mrzlici. Po drugi poti smo se spustili v Marijo Reko, od tam pa z avtobusom do Luč.

Špela Kumer, mentorica planinskega krožka

(Skupno 77 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.