Dediščina gre v šole

dediscina_15Zadnji septembrski dan smo na naši šoli »praznovali«. Pa ne samo zadnji dan; že nekaj dni prej je bilo čutiti pripravo na izvedbo projekta Dediščina gre v šole, ki je tokrat nosil naslov PRAZNOVANJA. Vsi učenci šole in starejši otroci iz vrtca so tokrat raziskovali šege in običaje ter praznovanja v družini. Na prehodu šole v Lučah in tudi v solčavski šoli je na ogled zanimiva razstava, kjer je predstavljena cela paleta običajev in praznikov skozi koledarsko leto. Razstavo smo otvorili v sredo, 30. 9. 2015, in do sredine oktobra je na ogled vsem obiskovalcem; če si jo boste ogledali, boste izvedeli kaj zanimivega o praznovanju novega leta, božiča, o silvestrovanju, treh kraljih, veliki noči pa o navadah ob rojstvu, poroki, pustu, o gregorjevem, košnji, »ražnu«, v Solčavi pa o miklavževanju.
Na otvoritvi razstave smo imeli zanimiv kulturni program. Učenci 7. razreda so prikazali navade ob ličkanju koruze, prvošolci pa »ražn«, ki je zelo znan v Podvolovljeku. Osmošolki Manja in Daša pa sta s povezovanjem programa vse obiskovalce seznanili z dejavnostmi, ki so potekale v okviru tega projekta.
Bilo je praznično, poučno in veselo.

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v DOGODKI, NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.