Novo šolsko leto

Pozdravljeni na spletni strani Osnovne šole Blaža Arniča Luče. Našo šolo letos obiskuje 181 učencev, od tega 28 na podružnici v Solčavi, v vrtcu Luče in Solčava pa je okrog 50 otrok. Smo ena izmed manjših slovenskih osnovnih šol, a s svojo delavnostjo, z vztrajnostjo, s pogumom in z dobrimi medsebojnimi odnosi dosegamo lepe rezultate pri rednih vsakodnevnih obveznostih ter na številnih tekmovanjih. Naši učenci so dobri športniki, pevci, veliko pozornost usmerjamo v učenje tujega jezika, a hkrati ne pozabljamo na naše korenine, na našo dediščino. Ohranjamo tradicijo domačega okolja in hkrati radovedno brskamo po novostih in tako skušamo naše učence kar najbolje pripraviti na dobo odraslih let, da bodo odgovorni in delovni v širši družbi.

Šolsko leto 2015/16 je pred nami. Brezskrbne počitniške dni bodo zamenjale vsakodnevne obveznosti in vsem želim, da bo naše vsakodnevno druženje zadovoljevalo vse, ki smo prisotni v našem šolskem prostoru. Želim, da je vizija naše šole, Z roko v roki na poti do novih znanj, resnično naša vsakodnevna spremljevalka, ki bo učence šole in otroke v vrtcu na prijazen način popeljala do novih znanj in spoznanj ter pozitivnih občutij, hkrati pa zadovoljevala tudi vse uslužbence šole ter starše in da bomo odrasli tisti, ki bomo s poštenim, prijateljskim odnosom znali voditi naše učence in otroke po poteh, ki jih vodijo v uspešne, odgovorne in pozitivne osebnosti.

Ravnateljica: Andreja Urh