Spali so v šoli

Četrtek, 5. 10. 2017, bi bil čisto navaden dan, če se v Solčavi ne bi tako veselili dogodka, ki ga ne bomo nikoli pozabili. Za učiteljice ter učence 1., 2. in 3. razreda je bilo prvič, da smo spali v šoli. Ob 18. uri so se skoraj vsi učenci vrnili nazaj v šolo – pripravljeni na nepozbano noč. Najprej smo preverili, ali imamo vso opremo. Torej: spalno vrečo, čelno svetilko, zobno ščetko, pižamo, plišasto igračo za spanje in veliiiiiko dobre volje. Ker smo vse obkljukali, smo se namestili v razred. Pripravili smo si blazine in spalne vreče, nato pa je sledila samopostrežna večerja. Kaj boljšega! Vsak si sam naredi sendvič. Ker se je zunaj že delala noč, smo se opremili s čelnimi svetilkami in odsevnimi brezrokavniki ter se podali na nočni pohod po Solčavi. Ob veselem petju smo si ogledali, kako naš kraj izgleda ponoči. Opazovali smo luči, zvezde, poslušali zvoke narave in se nadihali svežega zraka. Po sprehodu je sledila priprava na “pižama party”. To je šele bilo nepozabno. Glasna glasba, disco luči in veliko plesa. Malo smo se nadihali, nato pa zopet malo napolnili svoje želodčke. Sledil je ogled risanke, umivanje, nato pa umiritev in priprava na spanje. Noč je bila mirna, vsi smo se odlično naspali, zjutraj pa smo se zbudili z nasmehom na obrazu, saj je bilo za nami doživetje, ki ga nikoli ne bomo pozabili.  (galerija)

Katja Naraločnik

(Skupno 73 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.