Prvošolci v Solčavi

V četrtek, 25. 4. 2019 smo se s prvošolci iz Luč odpeljali v Solčavo, kjer smo obiskali svoje bodoče sošolce. Učenci 1. in 2. razreda so nas prijazno sprejeli ter nas povabili v jedilnico na malico. Potem smo se odpravili v njihovo učilnico in prisluhnili pravljici o Vintgarju. Učenci so nam razkazali tudi njihovo podružnično osnovno šolo in okolico, saj smo se sprehodili do centra Rinka ter vse do župnišča. V centru Rinka smo si ogledali njihovo razstavo, ogledali film o Solčavskem in na koncu prisluhnili še pravljici. V župnišču pa smo si ogledali zbirko metuljev in občudovali narejene izdelke iz filca. Na koncu je sledilo druženje učencev v okolici šole. Nazaj v Luče smo se vrnili v času kosila, polni prijetnih vtisov in spominov.

Eva Bele in Nika Petek

(Skupno 96 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.