Obvestilo za starše

Spoštovani starši,

Vlada RS je 17. 1. 2022 sprejela Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o izjemah od karantene na domu po visoko tveganem stiku s povzročiteljem nalezljive bolezni COVID-19 in največja sprememba za osnovnošolce je, da ob visokorizičnem stiku v razredu gre v 10-dnevno karanteno samo učenec, ki je pozitiven na covid-19 (potrjeno s PCR testom), sošolci pa ne gredo v karanteno, se pa 7 dni vsako jutro samotestirajo v šoli.  Karantena in s tem pouk na daljavo je odrejen samo v primeru, če je v oddelku obolelih več kot 30 % učencev.

Izjema za samotestiranje ob  visokorizičnem stiku so učenci, ki so covid-19 preboleli in je od rezultata testa minilo manj kot 45 dni ali so covid preboleli in so ustrezno cepljeni ali predložijo potrdilo o negativnem rezultatu testa HAG, ki ni starejši od 24  ur od odvzema brisa.

Z novim odlokom učenci dobijo na mesec 20 HAG testov.

Tudi za otroke v vrtcu je predvidena karantena samo za obolelega, za celoten oddelek pa v primeru, če je obolelih več kot 30 % otrok. Otroci v vrtcu se ne samotestirajo.

Odlok začne veljati  19. 1. 2022. 

(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.