IZ RAKOVEGA ŠKOCJANA SMO SE VRNILI NAVDUŠENI

...ena skupinska slika.Osmošolci so od 11. 9. do 15. 9. 2023 preživeli zelo zanimiv in bogat teden v šoli v naravi v Rakovem Škocjanu. Poleg odkrivanja kraških pojavov (Veliki naravni most, Mali naravni most, Tkalca jama, Zelške jame, reka Rak …) so spoznavali tudi značilnosti gozda, se podali po živalskih sledeh in urejali svoj naravni park. Tudi športnih aktivnosti ni manjkalo, saj so se učenci s kolesi odpeljali do Cerkniškega jezera in nazaj do doma Rak, plezali so na naravni steni, se pomerili v lokostrelstvu, posebno doživetje je bilo tudi veslanje po reki Rak. Zadnji večer so zakurili ogenj in na njem spekli hrenovke, kot sladico pa pojedli buhteljne, ki so jih tisto popoldne sami spekli. Vsi smo bili mnenja, da so bili res slastni. Učiteljica Mira je s svojim žarom in vnemo nedvomno segla do srca, še posebej bo v spominu ostala njena bogata zbirka najrazličnejših nagačenih živali, med njimi je seveda izstopal medved.
Samo območje s številnimi kraškimi pojavi je na nas vse naredilo velik vtis, šolo v naravi pa so popestrili tudi zagnani učitelji in zanimive aktivnosti, ki so jih ob programu izvajali. Domov smo se vrnili polni vtisov in z novimi prijateljstvi, ki so se spletla z učenci iz OŠ Rečica ob Savinji.

Simona Funtek

(Skupno 98 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v DOGODKI, NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.