BESEDIČICA

V četrtek, 1. 12. 2022, se je na OŠ Rečica ob Savinji odvijalo 19. srečanje mladih literatov Zgornje Savinjske doline. Našo šolo so zastopali Anika Čopič, Anamarija Kladnik, Jurij Gliha, Ana Kočnar in Tinkara Čopič z avtorskimi besedili, ki so bila vsebinsko bogata in so razkrila njihovo domišljijo ter kreativnost pri ustvarjanju v materinščini.

Letos je bil strokovni član natečaja g. Nejc Robida, ki je  pred snidenjem pregledal vsa prispela besedila in na dan srečanja najboljšim podelil praktične nagrade, vsem sodelujočim pa priznanja. Prav vse je pohvalil za izvirnost in pogum.

Nagrado za najboljše besedilo sta prejela kar dva učenca naše šole, in to sta Tinkara Čopič  za zgodbo Osamljeni um in Jurij Gliha za zgodbo Kajin beg.

Prav vsak izmed sodelujočih si zasluži pohvalo in čestitko za nastop, za dobre literarne prispevke in tudi za to, ker se zavedajo pomena pisane slovenske besede in vztrajajo na literarni poti.

Karmen Oset Žibret

Ta vnos je bil objavljen v DOGODKI, NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.